Przykładowe życzenia imieninowe dla chłopaka, mężczyzny

W polskiej tradycji większą wagę przywiązuje się do dnia imienin, niż do dnia urodzin. Tego dnia solenizanci otaczają się najbliższą rodziną i przyjaciółmi wydając uroczyste przyjęcie. Zanim jednak zaproszeni goście przystąpią do mniej lub bardziej hucznego świętowania muszą obdarować solenizanta nie tylko podarunkami, ale również życzeniami.

Najpopularniejsze są oczywiście życzenia proste, niewymagające praktycznie żadnej kreatywności, takie jak: Życzę Ci dużo szczęścia, pomyślności, zdrowia, pieniędzy… itd. Bez wątpienia jest to bardzo praktyczne, ale czy nie byłoby ciekawiej powiedzieć jakąś krótką rymowankę, w którą będzie wplecione imię gospodarza lub jakiś wesoły wierszyk?

Życzenia wykraczające poza utarte schematy powinny sprawić naprawdę miłą niespodziankę solenizantowi. Poniżej znajdują się przykładowe życzenia imieninowe dla mężczyzny lub chłopaka o imieniu Paweł.

ŻYCZENIA IMIENINOWE DLA STARSZEGO PAWŁA

Życzenia imieninowe dla mężczyzny o imieniu Paweł mogą mieć charakter poważny i podniosły. Takie życzenia będą składane przeważnie przez osoby starsze z najbliższego grona rodzinnego solenizanta. Oto przykład:

Pawle, dziś wielki dzień Twojego święta
i
(imię osoby składającej życzenia) o Tobie pamięta
więc z okazji Twoich imienin
składam Ci moc życzeń:
uśmiechu, zdrowia, radości,
mnóstwa prezentów i gości,
przyjaźni wielkich i małych,
wielu przygód niebywałych
i uśmiechu wesołego i wszystkiego,
wszystkiego najlepszego!

Przyjaciele Pawła natomiast mogą sobie pozwolić na większy dystans i złożyć zdecydowanie bardziej swobodne życzenia, jak obrazuje to poniższy przykład:

Ile godzin bije czas,

Ile liści sypie las.

Ile jest Pawełka w Pawle,

Ile nie ma Pawła w Gawle

Tyle szczęścia i słodyczy,

W dniu imienin Twoich życzy…

(imię składającej życzenia osoby)

Świetnym rozwiązaniem będzie również podarowanie bliskiej osobie imieninowej kartki z życzeniami. Takie rozwiązanie jest szczególnie stosowane w przypadku kiedy nie możemy osobiście pojawić się na uroczystości.

ŻYCZENIA IMIENINOWE DLA MŁODSZEGO PAWŁA

Dla chłopaka o imieniu Paweł możemy ułożyć specjalne życzenia, których treść będzie nawiązywać do cech charakteru przypisywanych osobom noszącym imię Paweł. Zabawnym zabiegiem będzie na pewno przygotowanie życzeń, które będą sprzeczne z głównymi cechami osobowości Pawła takimi jak: pracowitość, niechęć do nudnego życia czy brak kłopotów. Oto przykład takich życzeń:

Byś miał życie nudne, słabe,
Za kochankę starą babę,
Złych przyjaciół, podłe mienie,
Brzuch pustawy i kieszenie,
A kłopotów, że nie zliczę,
Tego właśnie Ci nie życzę!

Bardziej wyrozumiała niż przyjaciele Pawła powinna być jego dziewczyna, a życzenia od niej powinny być ciepłe i spokojne, jak w poniższym przykładzie:

Dziś są Twoje imieninki,
Przyjmij uśmiech swej dziewczynki.
Rano uśmiech i śniadanie,
A wieczorem całowanie!

Także w przypadku chłopaka o imieniu Paweł doskonałym rozwiązanie będzie podarowanie imieninowej kartki, którą najlepiej przygotować samodzielnie.